Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Tunus Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Tunus Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi'nin Mesai Saatleri Hakkında Duyuru , 15.03.2012

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi Pazartesi-Cuma günleri saat 09.00-12.30 arasında vatandaşlarımızın başvurularını almaktadır.
Sabah saatlerinde teslim alınan evrakın saat 12.30’dan sonra Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’nde büyük bir fedakârlıkla çalışan çok az sayıdaki personel tarafından işleme alınması zorunluluğu nedeniyle, vatandaşlarımızın saat 12.30’ya kadar gelmeleri önemle rica olunur.
Vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’ne yapmış oldukları başvuruları hakkında bilgi edinmek üzere, Pazartesi-Cuma günleri saat 14.00-16.00 arasında 70 132 330 telefon numarasından (Tunus’un ülke kodu 216’dır) aramaları gerekmektedir.
Yine, yukarıda belirtildiği üzere, Konsolosluk Şubemizde az sayıda personelin hizmet vermesi zarureti nedeniyle, bu saatler dışında telefon aramalarına yanıt verilmesi mümkün olamayacaktır.
Bununla birlikte, vatandaşlarımız Büyükelçiliğimiz web sitemizde konsolosluk işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir (ilgili bölüm yapım aşamasındadır), her türlü taleplerini ve sorularını "www.e-konsolosluk.net" internet sitesinin "Soru Bankası" bölümü üzerinden Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’ne yazılı olarak iletebilirler veya T.C Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni 00 90 312 292 29 29 telefon numarasından arayabilirler.
Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.