Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Tunus Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Tunus Büyükelçisi Ömer Gücük'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

Büyük Önder Atatürk liderliğinde milletimizin yürüttüğü emsalsiz kurtuluş mücadelesinin kazanılmasıyla kurulan Cumhuriyetimizin 90. yılını büyük gurur ve mutlulukla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin ilanı Türk milletinin bağımsızlık, özgürlük ve onur mücadelesini taçlandırmış, çağdaş uygarlık ve modernleşme yolunda atılan en büyük adım olmuştur. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti özelliğinden güç alan ülkemiz geçtiğimiz 90 yıl boyunca Cumhuriyet değerleri ve idealleriyle emin adımlarla geleceğe yürümüş ve her geçen yıl daha saygın bir konuma ulaşmıştır. Bugün uluslararası alanda ülkemizin bulunduğu seviye hiç şüphesiz Cumhuriyetimizin ilan edildiği günkü heyecan ve azmimizi daim kılmamızla mümkün olmuştur.

Türkiye Cumhuriyetinin siyasi, sosyal ve ekonomik alanda kaydettiği başarılar hepimiz için büyük gurur kaynağıdır. Cumhuriyetimizin yaşatılması ve yüceltilmesi, ülkemizin hedef ve ideallerine ulaşması dünyanın neresinde olursa olsun bütün vatandaşlarımızın katkıları ile mümkün olacaktır. Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve geliştirmek bir önceki nesillere borcumuz, gelecek nesillere en büyük armağanımızdır.

Bu vesileyle, bu günü bize bayram kılan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum.

Tunus’ta bulunan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını T.C. Tunus Büyükelçiliği adına sevgi ve saygıyla kutluyorum.